Our product range includes a wide range of hardware laser marking machine, 360 degree movable laser marking machine and bowl utensils laser marking machine.
₹ 80000 / Piece Get Latest Price
| Laser Type | Fiber |
| Power | 30 W |
| Material Compatibility | Metal |
| Marking Area | 110 x 110 mm |
| Mode Of Operation | Manual |
| Cooling Method | Air Cooled |
| Laser Power | 30 W |
| Automation Grade | Manual |
| Brand | Max |
| Compatible Material | Metal |
| Marking Depth | 0.5 mm |
| Machine Type | Desktop |
| Voltage | 220 v |
| Wavelength | 1064 nm |
| Laser Source | Max |
| Laser Wavelength | 1064 nm |
| Marking Speed | 7000 mm/s |
₹ 187000 / Piece Get Latest Price
| Laser Type | Fiber |
| Compatible Material | Metal |
| Material Compatibility | Metal |
| Mode Of Operation | Manual |
| Marking Area | 110 x 110 mm |
| Power | 30 w |
| Laser Power | 30 W |
| Brand | Max |
| Marking Depth | 0.5 mm |
| Machine Type | Desktop |
| Voltage | 220 v |
| Laser Source | Max |
| Laser Wavelength | 1064 nm |
| Marking Speed | 7000 mm/s |
₹ 165000 / Piece Get Latest Price
| Machine Type | Desktop |
| Compatible Material | Metal |
| Power | 30 w |
| Marking Area | 110 x 110 mm |
| Cooling Method | Air Cooling |
| Marking Depth | 0.5 mm |
| Laser Type | Fiber |
| Operation Mode | Manual |
| Brand | Max |
| Voltage | 220 v |
| Laser Source | Max |
| Wavelength | 1064 nm |
| Marking Speed | 7000 mm/s |
Mr. Upendra Patel (Owner)
Divine Techno Engineers
Plot No. 80, GIDC Wagohodia
Vadodara - 391760, Gujarat, India