91% Response rate
Prominent & Leading Manufacturer from Vadodara, we offer fiber laser cutting head.
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Process Type | Cutting |
| Ring Type | Ceramic Ring |
| Laser Type | Fiber Laser |
| Ceramic Material | Alloy |
| Max Laser Power | 3 kW |
| Outer Diameter | 20 mm |
| Assist Gas | Oxygen |
| Inner Diameter | 10 mm |
| Focal Length | 150 mm |
| Ring Height | 30 mm |
| Cooling Method | Water Cooled |
| Application | Laser Cutting |
| Color | White |
Mr. Upendra Patel (Owner)
Divine Techno Engineers
Plot No. 80, GIDC Wagohodia
Vadodara - 391760, Gujarat, India
