Leading Manufacturer of heavy parts laser marking machine, fly on laser marking machine, weigh scale laser marking machine, 0.5mm laser marking machine, ss channel laser marking machine and modeling tools laser marking machine from Vadodara.
₹ 185000 / Piece Get Latest Price
| Laser Type | Fiber |
| Form Factor | Desktop |
| Machine Type | Manual |
| Cooling Method | Air Cooled |
| Cooling System | Air Cooled |
| Brand | Max Photonics |
| Marking Area | 110 x 110 mm |
| Laser Power | 30 W |
| Marking Speed | 7000 mm/s |
| Power Consumption | 800 W |
| Suitable For | Metal |
₹ 280000 / Piece Get Latest Price
| Laser Type | Fiber |
| Machine Type | Fly |
| Operation Mode | Automatic |
| Mode Of Operation | Automatic |
| Power | 30 w |
| Marking Area | 110 x 110 mm |
| Marking Depth | 0.5 mm |
| Voltage | 220 v |
| Laser Source | Max |
| Laser Wavelength | 1064 nm |
| Wavelength | 1064 nm |
| Marking Speed | 8000 mm/s |
₹ 175000 / Piece Get Latest Price
| Laser Type | Fiber |
| Compatible Material | Metal |
| Machine Type | Desktop |
| Operation Mode | Manual |
| Power | 30 w |
| Brand | Max |
| Marking Area | 110 x 110 mm |
| Marking Depth | 0.5 mm |
| Voltage | 220 v |
| Laser Source | Max |
| Wavelength | 1064 nm |
| Marking Speed | 7000 mm/s |
₹ 160000 / Piece Get Latest Price
| Laser Type | Fiber |
| Compatible Material | Metal |
| Operation Mode | Manual |
| Marking Area | 110 x 110 mm |
| Power | 30 w |
| Brand | Max |
| Marking Depth | 0.5 mm |
| Machine Type | Desktop |
| Voltage | 220 v |
| Laser Source | Max |
| Wavelength | 1064 nm |
| Marking Speed | 7000 mm/s |
₹ 1770000 / Piece Get Latest Price
| Laser Type | Fiber |
| Machine Type | Desktop |
| Operation Mode | Manual |
| Power | 30 w |
| Marking Area | 110 x 110 mm |
| Marking Depth | 0.5 mm |
| Voltage | 220 v |
| Laser Source | Max |
| Wavelength | 1064 nm |
| Marking Speed | 7000 mm/s |
₹ 157000 / Piece Get Latest Price
| Laser Type | Fiber |
| Operation Mode | Manual |
| Marking Area | 110 x 110 mm |
| Power | 30 w |
| Marking Depth | 0.5 mm |
| Machine Type | Desktop |
| Voltage | 220 v |
| Laser Source | Max |
| Wavelength | 1064 nm |
| Marking Speed | 7000 mm/s |
Mr. Upendra Patel (Owner)
Divine Techno Engineers
Plot No. 80, GIDC Wagohodia
Vadodara - 391760, Gujarat, India