91% Response rate
Our range of products include galvo scanner head.
₹ 19800 / Piece Get Latest Price
| Laser Type | Fiber Laser |
| Part Type | ADF Roller |
| Machine Type | Desktop |
| Compatible Brand | Sino |
| Operation Mode | Manual |
| Mode Of Operation | Manual |
| Compatible Model | Enter Model |
| Power | 30 w |
| Usage | Laser Marking Machine |
| Marking Area | 110 x 110 mm |
| Material | Metal |
| Marking Depth | 1 mm |
| Packaging | Single Piece |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Manual |
| Voltage | 220 v |
| Colour | Grey |
| Laser Source | Max |
| Laser Wave Length | 1064 nm |
| Warranty | 1 |
| Wavelength | 1064 nm |
| Country of Origin | Made in India |
| Marking Speed Capacity | 7000 mm/s |
| Marking Speed | 8000 mm/s |
Minimum order quantity: 1 Piece
Mr. Upendra Patel (Owner)
Divine Techno Engineers
Plot No. 80, GIDC Wagohodia
Vadodara - 391760, Gujarat, India
