Our range of products include laser jewellery hallmarking machine and laser stamping machine.
₹ 465000 / Piece Get Latest Price
| Laser Type | Fiber |
| Machine Type | Manual |
| Compatible Material | Silver |
| Marking Material | Gold |
| Form Factor | Desktop |
| Machine Form | Desktop |
| Axes Control | Manual |
| Marking Area | 110 mm |
| Marking Speed | 8000 mm/s |
| Min Line Width | 0.15mm |
| Usage/Application | marking |
| Marking Speed Capacity | 8000 mm/s |
| Laser Power | 50 w |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Laser Type | Fiber |
| Compatible Material | Metal |
| Operation Mode | Manual |
| Marking Area | 110 x 110 mm |
| Power | 20 w |
| Brand | Max |
| Marking Depth | 0.5 mm |
| Machine Type | Desktop |
| Voltage | 220 v |
| Laser Source | Max |
| Wavelength | 1064 nm |
| Marking Speed | 7000 mm/s |
Mr. Upendra Patel (Owner)
Divine Techno Engineers
Plot No. 80, GIDC Wagohodia
Vadodara - 391760, Gujarat, India