91% Response rate
Providing you the best range of laser control card with effective & timely delivery.
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Motor Voltage | 5V DC |
| Input Phase | Single Phase |
| Control Method | PWM Control |
| Feedback Type | Current Sense |
| Input Control Signal | 0 to 5 V |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Input Voltage | 230V AC |
| Control Signal | Digital |
| Protection Features | Over Voltage |
| Brand | Divine |
| Braking Type | No Brake |
| Warranty | 1 Year |
| Usage/Application | Marking |
| Motor Current | 5 A |
| Output Current | 20A |
Minimum order quantity: 1 Piece
Mr. Upendra Patel (Owner)
Divine Techno Engineers
Plot No. 80, GIDC Wagohodia
Vadodara - 391760, Gujarat, India
