91% Response rate
Pioneers in the industry, we offer 3d laser engraving die machine from India.
₹ 502000 / Piece Get Latest Price
| Laser source | Fiber |
| Laser Type | Fiber Laser |
| Work table size | 200x200 mm |
| Cooling type | Air cooled |
| Compatible material | Metal, Glass, Acrylic, Plastic, Paper, Wood, Leather |
| Max speed | 2000 mm/s |
| Laser Power | 100 W |
| Operation Mode | Automatic |
| Engraving Speed | 8000mm |
| Frequency | 20khz |
| Brand | DIVINE |
Minimum order quantity: 1 Piece
Mr. Upendra Patel (Owner)
Divine Techno Engineers
Plot No. 80, GIDC Wagohodia
Vadodara - 391760, Gujarat, India
