Our range of products include laser hallmarking machine, valve laser marking machine and gold pedal laser engraving machine.
₹ 252000 / Piece Get Latest Price
| Laser Type | Fiber |
| Machine Type | Desktop |
| Compatible Material | Gold |
| Marking Material | Stainless Steel |
| Form Factor | Desktop |
| Machine Form | Desktop |
| Axes Control | Manual |
| Marking Area | 110 mm |
| Marking Speed | 8000 mm/s |
| Min Line Width | 0.15mm |
| Usage/Application | Marking |
| Marking Speed Capacity | 8000 mm/s |
| Marking Depth | 0.01 mm |
| Laser Power | 20 w |
| Power | 30 w |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 295000 / Piece Get Latest Price
| Laser Type | Fiber Laser |
| Power | 50 W |
| Laser Power | 50 W |
| Marking Area | 110×110 mm |
| Cooling Method | Air Cooled |
| Automation Grade | Manual |
| Compatible Material | Metal, Acrylic, Plastic, Leather |
| Marking Speed | 8000 mm/s |
| Laser Wavelength | 1064 nm |
| Power Supply | 230 V AC |
| Machine Type | Desktop |
₹ 160000 / Piece Get Latest Price
| Laser Power | 30 W |
| Laser Type | Fiber |
| Work Area | 110×110 mm |
| Engraving Speed | 7000mm/s |
| Laser Wavelength | 1064 nm |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Suitable Material | Gold |
Mr. Upendra Patel (Owner)
Divine Techno Engineers
Plot No. 80, GIDC Wagohodia
Vadodara - 391760, Gujarat, India