91% Response rate
Offering you a complete choice of products which include laser machine control card.
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Motor Voltage | 24 V DC |
| Laser Type | Fiber Laser |
| Power Rating | 50W |
| Motor Current | 5 A |
| Control Interface | Ethernet, USB |
| Control Method | software |
| Power Supply | 230 V AC |
| Feedback Type | Encoder |
| Power | 20W |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Input Control Signal | 0 to 5 V |
| Marking Area | 110*110 |
| Application | Marking |
| Mounting Type | Plug In Card |
| Marking Speed Capacity | 8000 mm/s |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220V |
| Protection Features | Over Voltage |
| Max Frequency | 20-50 kHz |
| Braking Type | No Brake |
| Communication | USB |
| Laser Wave Length | 1064NM |
| Usage Industry | Metal |
CNC machines (Router, Plasma, Milling)
Laser marking / engraving / welding machines
Servo & stepper motion control
Robotics and automation
Packaging systems
Industrial PLC-based control panels
BJJCZ (LMCV4, LMCV2)
Syntec / RichAuto DSP
Novusun / PoKeys
Galvo scanner controllers
Mr. Upendra Patel (Owner)
Divine Techno Engineers
Plot No. 80, GIDC Wagohodia
Vadodara - 391760, Gujarat, India
