Offering you a complete choice of products which include 2000 w laser rust remover cleaning machine and 1500 w laser rust remover cleaning machine.
₹ 692000 / Piece Get Latest Price
| Laser Power | 2000 W |
| Laser Type | Continuous Laser |
| Machine Type | Handheld |
| Cooling System | Liquid or Water Cooling |
| Cooling Type | Water Cooled |
| Application | Oil Removal |
| Power Supply | 220 V 1 Phase |
| Rated Laser Power | 2000 W |
| Laser Beam Diameter | 10-300MM |
| Power Consumption | 4500W-9000W |
| Laser Mode | Fiber |
| Wavelength | 250 Nanometre |
| Voltage | 220-240 V | 50 Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 803000 / Piece Get Latest Price
| Laser Power | 1500 W |
| Laser Type | Continuous Laser |
| Machine Type | Handheld |
| Cooling System | Liquid or Water Cooling |
| Cooling Type | Water Cooled |
| Application | Rust Removal |
| Power Supply | 220 V 1 Phase |
| Rated Laser Power | 1500 W |
| Laser Beam Diameter | 10-300mm |
| Power Consumption | 12kw |
| Laser Mode | Fiber |
| Voltage | 220-240 V | 50 Hz |
| Weight | 100kg |
Mr. Upendra Patel (Owner)
Divine Techno Engineers
Plot No. 80, GIDC Wagohodia
Vadodara - 391760, Gujarat, India