91% Response rate
Providing you the best range of portable laser hall marking machine with effective & timely delivery.
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Laser Type | Fiber |
| Machine Type | Manual |
| Compatible Material | Gold |
| Marking Material | Gold |
| Form Factor | Portable |
| Machine Form | Portable |
| Axes Control | Manual |
| Marking Area | 110 mm |
| Marking Speed | 6000 mm/s |
| Min Line Width | 1064nm |
| Usage/Application | gold mark |
| Marking Speed Capacity | 5000 mm/s |
| Marking Depth | 0.01 mm |
| Laser Power | 20 w |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Mr. Upendra Patel (Owner)
Divine Techno Engineers
Plot No. 80, GIDC Wagohodia
Vadodara - 391760, Gujarat, India
