91% Response rate
Offering you a complete choice of products which include raytools welding focus lens.
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Laser Wavelength | 355 nm |
| Material | Glass |
| Lens Type | Plano Convex |
| Focal Length | 150mm |
| Light Source Type | laser |
| Coating | AR 1064 nm |
| Laser Type | Fiber |
| Type | Convex |
| Aperture | F150 |
| Power/Resolution | 1000W-3000W |
| Power Handling | <50 W |
| Application | Marking |
| Brand | Raytools |
| Diameter | 20mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Mr. Upendra Patel (Owner)
Divine Techno Engineers
Plot No. 80, GIDC Wagohodia
Vadodara - 391760, Gujarat, India
