Offering you a complete choice of products which include rf cable fiber laser cutting machine head.
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Process Type | Cutting |
| Type of Machine | Fiber Laser Cutting Machine |
| Laser Power | 1000 W |
| Frequency Band | VHF |
| Impedance | 50 ohm |
| Laser Type | Fiber Laser |
| Connector Type | SMA |
| Power Output | 5 W |
| Working Area | 3000*1500 mm |
| Max Laser Power | 3 kW |
| Application | Wireless |
| Assist Gas | Oxygen |
| Cutting Material | Mild Steel |
| Focal Length | 150 mm |
| Outer Diameter | 5 mm |
| Diameter | 5 mm |
| Cooling Method | Water Cooled |
| Conductor Material | Copper Clad Steel |
| Brand | Divine |
| Usage/Application | Laser Sheet Cutting Machine |
| Mounting Interface | Raytools |
| Country of Origin | Made in India |
Mr. Upendra Patel (Owner)
Divine Techno Engineers
Plot No. 80, GIDC Wagohodia
Vadodara - 391760, Gujarat, India