We are a leading Manufacturer of rotary indexing table from Vadodara, India.
₹ 70000 / Piece Get Latest Price
| Table Type | Stepper Indicater |
| Machine Type | Desktop |
| Table Diameter | 300 mm |
| Operation Mode | Semi Automatic |
| Number of Stations | 6 |
| Laser Type | Fiber |
| Center Distance | 250 mm |
| Material | Mild Steel |
| Model Name/Number | DTE-R |
| Power | 30 w |
| Drive Type | Servo Motor |
| Marking Area | 110 x 110 mm |
| Load Capacity | Up to 50 kg |
| Marking Depth | 0.5 mm |
| Mounting | Horizontal |
| Brand | Divine |
| Color | Silver |
| Index Angle | 45° |
| Voltage | 220 v |
| Repeat Accuracy | ±0.02° |
| Marking Speed | 7000 mm/s |
| Laser Source | Max |
| Usage/Application | Marking and engraving |
| Application | Machining |
| Wavelength | 1064 nm |
| Country of Origin | Made in India |
Mr. Upendra Patel (Owner)
Divine Techno Engineers
Plot No. 80, GIDC Wagohodia
Vadodara - 391760, Gujarat, India